ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3944166
*
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 23:42:21
1
400 kr
24/1 07:04:48
2
350 kr
30/1 12:21:57
3
600 kr
30/1 14:03:43
4
Vinnande bud
30/1 15:33:12
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 23:42:21 | 1 | 400 kr |
| 24/1 07:04:48 | 2 | 350 kr |
| 30/1 12:21:57 | 3 | 600 kr |
| 30/1 14:03:43 | 4 | Vinnande bud |
| 30/1 15:33:12 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



